V dňoch 23. až 27. októbra 2023 sa naša škola zúčastnila podujatia Deaflympijské dni 2023 v Bratislave v štyroch športových súťažiach – atletike, stolnom tenise, bedmintone a florbale. Podujatie organizoval Deaflympijský výbor Slovenska, ktorý nám zabezpečil ubytovanie, stravu a dopravu.

Športových súťaží sa zúčastnili takmer všetky školy SP z Levoče, Lučenca, Kremnice, Bratislavy a z nášho mesta Prešov. Našu školu reprezentovalo spolu 12 žiakov základných a stredných škôl s pedagogickým dozorom vychovávateľov Humeňanského a Jurika.

V prvý deň súťaže súťažili v atletike. Súťažili v týchto disciplínach: 60 m, 150 m, 200 m, skok do diaľky a vrh guľou.

Z atletiky sme si odniesli pekné umiestnenia:

Nikola Fečová:               2.miesto v behu na 150m (kategória mladšie žiačky)

Dávid Ontko:                  3.miesto v skoku do diaľky (kategória starší žiaci)

Sebastián Hudák           1.miesto vo vrhu guľou (kategória dorastenci)

Anastázia Lahová:         2.miesto v behu na 60m (kategória dorastenky/juniorky)

1.miesto v behu na 200m (kategória juniorky)

Stanislava Lahová:       3.miesto v behu na 60m (kategória dorastenky/juniorky)

2.miesto v behu na 200m (kategória juniorky)

2.miesto v skoku do diaľky (kategória juniorky)

Michaela Kalejová:        1.miesto v skoku do diaľky (kategória juniorky)

V druhý deň zápasov sme mali nabitý deň, v ktorom sme súťažili v dvoch športoch – stolnom tenise a bedmintone. V stolnom tenise sme hrali v skupinách a v bedmintone sme hrali rôznym systémom – každý s každým a vyraďovacím systémom ( pavúkom).

Výsledky dvojhier v stolnom tenise:

Kategória dorastenci: 3.miesto Sebastián Hudák

Kategória dorastenky: 1.miesto Stanislava Lahová, 2.miesto Anastázia Lahová

Výsledky dvojhier v bedmintone:

Kategória dorastenky: 1.miesto Anastázia Lahová, 2.miesto Stanislava Lahová

V posledný tretí deň víťazstva sme mali florbalový turnaj – žiaci ZŠ obsadili 2. miesto a žiaci SŠ 3. miesto.

Po skončení súťaží bola tombola, v ktorej niektorí nadšenci vyhrali skvelé ceny – darčekovú tašku, termosku.

Okrem súťaží nás čakal aj kultúrny zážitok v kine v Auparku , kde sme si pozreli film.

Deti boli strašne unavené a celé telo ich bolelo od svalov. Deti si odniesli nezabudnuteľný zážitok.