Na CŠH pre žiakov SP sa zúčastnili 6 škôl: Bratislava-Hrdličkova, Bratislava-Drotárska, Lučenec, Levoča, Kremnica a Prešov

Našu školu reprezentovali títo žiaci:  Štefan Mižigár, Patrik Hudák, Milan Kotuľák, Patrik Varga, Ivan Balog, Sebastián Ribár, Ján Galdun, Richard Molnár.  Pedagogický dozor: Ľubosláv Jurik, Martin Humeňanský – vedúci výpravy, Mgr. Kvetoslava Orlovská – členka organizačného výboru CŠH pre SPŽ.

Odchádzali sme vlakom do Bratislavy v stredu ráno o 9.42 hod. Príchod v Bratislave bol o 16.30hod.  P. Martin Humeňanský, ako vedúci výpravy sa zúčastnil na technickom porade, kde sa priblížili o programe celej športovej hry a podávali pokyny.

V druhom dni (štvrtok) – na programe mal súťaž v atletike. Konal sa v športovom hale – skrytom atletickom dráhe Elán v Bratislave

Naši získali prvé miesto v štafete, v individuálnych disciplínach získali: Štefan Mižigár 3.miesto v skoku do diaľky, Richard Molnár  2.miesto vo vrhu guľou a Ivan Balog 3.miesto vo vrhu guľou.. V celkovom hodnotení atletiky sme získali 3. miesto.

Poobede sme mali na kultúrnom programe možnosť navštíviť Starého mesta v Bratislave.

V treťom dni ( piatok) mali na programe súťaže vo futsale ktoré sme odohrali v športovom hale Mladosť. Systém súťaže bol turnaj 6 škôl systémom každý s každým .

Odohrali sme tri zápasy – všetky sme vyhrali : s Bratislavou Hrdličkovou 12:0, s Kremnicou 1:0 a s Levočou 10:0.

Poobede sme boli na výlete do Devína. Deti mali zážitok že sme  cestovali autobusom bez strechy.

V štvrtom dni (sobota) – futsal – pokračovali sme dvoma zápasmi  – sme prehrali so školami s Lučencom 0:2 a s BA-Drotárskou 2:3. To boli vyrovnané a sme nemali kúsok šťastia. V celkovom poradí vo futsale sme obsadili 3.priečku.

Popoludní sme na programe mali navštíviť veľký zábavno-nákupný centrum Bory Mall

Vo večerných hodinách na programe bolo slávnostné odovzdávanie medailí v spoločenskej miestnosti v ZŠ pre SP na Drotárskej.

Na budúci rok celoštátne športové hry budú uskutočniť Levoči.

V poslednom dni v nedeľu sme sa vrátili domov vlakom o 8.hod. a do Prešova sme prišli o 14.30 hod.

 

 

Vyzparcovali: Martin Humeňanský, Ľuboslav Jurik

Fotky: https://goo.gl/photos/HakCRavRe6S6uRvX7

Celoštátne športové hry pre sluchovo postihnutých žiakov 2016 – Bratislava-Drotárska