V Lučenci súťažia deti s narušenou komunikačnou schopnosťou

Za účasti štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Krajňáka sa v Lučenci včera uskutočnilo slávnostné otvorenie XII. ročníka Celoštátnych športových hier (CŠH) žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou.
     „Želám aby ste v roku letnej olympiády a Majstrovstiev Európy vo futbale nadviazali na športové úspechy vašich starších kolegov a raz reprezentovali našu krajinu na podobnom vrcholovom podujatí,“uviedol okrem iného vo svojom príhovore Peter Krajňák. Zároveň poprial tejto akcii vydarený priebeh a športovcom veľa síl.

Po skončení slávnostného otvorenia XII. ročníka CŠH  si štátny tajomník prezrel areál ZŠ pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou internátnej v Lučenci – organizátora tohto ročníka hier.
Na celoštátnych športových hrách sa zúčastní spolu 50 detí s narušenou komunikačnou schopnosťou vo veku od 6 do 11 rokov zo škôl v Bratislave, Brezolupoch, Jamníku, Lučenci a Prešove. Svoje sily si zmerajú v disciplínach: atletika (beh na 60 m, beh na 300 m, beh na 600 m, skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou), malý futbal (dievčatá a chlapci), vybíjaná (dievčatá a chlapci). Výber reprezentantov na CŠH bol uskutočnený z najlepších žiakov v školských súťažiach.

DSC_0397

Správa z Lučenca – organizátor:

https://zsisplc.edupage.org/news/#29

video:

XII. ročník Celoštátne športové hry pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou.