V dňoch 1.6. – 5.6. 2015 sa žiaci našej školy zúčastnili školy v prírode. Miestom konania bolo zariadenie Penzión Jánošík v Ždiari. Príroda je v tejto lokalite skutočne nádherná a počasie prialo všetkým aktivitám, ktoré boli naplánované. Namiesto vyučovania žiaci spoznávali prírodu s lesnými pedagógmi, lektormi a animátormi, ktorí pripravili zaujímavý program. Aktivity počas dňa prebiehali v prírodnom prostredí, večerný program v spoločenskej miestnosti ubytovacieho zariadenia. Celý program sa niesol v duchu inšpirovať žiakov k hľadaniu a budovaniu vzťahu k prírode. Preferovalo sa učenie zábavou a aktívnou účasťou žiakov. Žiaci sledovali život v prírode, učili sa správať vo voľnej prírode a hlavne si uvedomovali význam ochrany lesa a uplatňovali svoje vedomosti a poznatky z rôznych oblastí enviromentálnej výchovy.

Fotky: https://goo.gl/photos/prqL87D6sJBbP6tu7

Videoklip:

Škola v prírode