Aj tento rok sa z rodičovských príspevkov opäť zakúpili nové bicykle, odrážadlá a kolobežky pre našich žiakov aby mohli aj naďalej rozvíjať a podporovať svoj zdravotný stav. Bicyklovaním sa zlepšuje kardiovaskulárna zdatnosť, posilňuje hlboký stabilizačný systém, posilňujú viaceré svaly, okrem nôh (predná časť stehien, lýtka) aj ruky, ktoré sa síce nehýbu, no svaly v nich pracujú (hlavne bicepsy a tricepsy). Pri bicyklovaní sa zvyšuje rýchlosť metabolizmu, buduje svalová hmota a spaľuje telesný tuk.  Bicyklovanie uvoľňuje stres, napätie a úzkosť a pomáha udržať si čistú myseľ. Pri športovej aktivite sa vylučujú adrenalín, endorfíny a testosterón. Tieto hormóny spúšťajú pozitívne zmeny v psychike. Okrem lepšej pozornosti budú detí po bicyklovaní aj ľahšie zaspávať. 🙂

Fotky:

Nové bicykle a odrážadlá v ŠKD / Google Photos

lc

Nové bicykle a odrážadlá v ŠKD
Tagy: