Žiaci našej školy sa od 23.5. do 26.5.2023 zúčastnili výmenného pobytu vo Val-Mezi (Valašské Meziříčí). Hneď po príchode sme absolvovali prechádzku po meste. Navštívili sme Vrtule – centrum zábavy a poznaní. Večer sme nazreli do útrob školy, kde v podzemí nám ukázali horolezeckú stenu, ktorá sa nazýva aj bouldering. Druhý deň sa začal exkurziou po triedach. Pozreli sme si jednotlivé triedy a zoznámili sme sa s učiteľmi a žiakmi, ktorí navštevujú túto školu. Do obeda sme ešte stihli zažiť krásu malého a ručne vyrobeného Zašovského orloja v obci Zašová, ktorý sa nachádza len 10 km od mesta. Podmienkou ale bolo byť pri ňom o 10h, kedy sa prvý krát do dňa otvára. Poobede sme sa už vybrali na sľubovanú návštevu Zoologickej záhrady pri meste Zlín. Žiakom sa tam veľmi páčilo a zažili sme aj možnosť dotknúť sa plávajúcich rýb druhu RejnokúRája. Taktiež sme mohli stretnúť slony, levy, žirafy, hyeny, nosorožce, klokany, pandy rôzne druhy opíc a bohato sfarbené vtáctvo. Večer sme sa boli už zregenerovať v bazéne a využili sme aj možnosť teplej termálnej vody a parnej sauny. Na ďalší deň bol v pláne navštíviť Pustevny a prechádzku korunami stromov. Ale nakoľko nám počasie nedovoľovalo si to užiť, tak sme si vybrali variantu navštíviť svätý Hostýn – ktorý bol v roku 2018 vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku ČR. Poobede sme ešte vybehli na vyhliadku nad mestom Val-Mez Helštýnské lípy, kde bol postavený pomník obetiam 1. a 2. sv. vojny. Po krásnych troch dňoch sme sa museli rozlúčiť a pripraviť na cestu domov. Ďakujeme ešte raz škole z Val-mezu za bohatý a náučný program.

Foto: https://photos.app.goo.gl/3imn8KPZMtgkntMF8

Video:

Výmenný pobyt v meste Val-Mez (Valašské Meziříčí)