V dňoch  4.-5. októbra 2022 sa naša škola zapojila do podujatia Deaflympijské dni 2022 v Bratislave v dvoch športových súťažiach – stolný tenis a cezpoľný beh na Železnej studničke. Podujatie organizoval Deaflympijský výbor Slovenska.

Na športových súťažiach sa zúčastnili školy SP z Levoče, Kremnice, Bratislavy a z nášho mesta Prešov. Našu školu reprezentovali 4 chlapci a 2dievčatá.

Naša žiačka Stanislava Lahová obsadila 2. miesto v stolnom tenise.
V cezpoľnom behu získali sestry Lahové 1. a 2. miesto, Kristián Pešta obsadil 2.,iesto a  štafete chlapcov naša škola obsadila 2. miesto.
Po súťažiach bola tombola, v ktorej všetci s nadšením vyhrali skvelé ceny – športové potreby – rakety na stolný tenis, futbalovú loptu, kolobežku, plavecké okuliare.
Okrem súťaží sa zabavili aj pri jazde na elektrických motokárach a jazde vláčikom s prehliadkou historickej časti Bratislavy a parlamentu Národnej rady SR.

Občerstvenie bolo skvelé a celý program bol výborný.

Deaflympijské dni 2022 (stolný tenis a cezpoľný beh) / Google Photos

Ďaľšie fotky na FB stránke DVS  (fotil nepočujúci profesionálny fotograf Adam Kováč):

Deaflympijské dni 2022