Každú stredu sa deti z triedy MŠ – C stretávajú v malej jedálni školy, aby sa zasvätili do tajomstiev kuchárskeho remesla, spoznávania jednotlivých druhov zeleninky a rozvíjali si  svoje poznanie o zdravom životnom štýle. Minulý týždeň spoznávali paradajky   ako vyzerajú,  ako rastú, voňajú, akú majú chuť a čo všetko je z nich možné pripraviť. Poznávali  paradajky čerstvé i sušené, cherry, ochutnávali kečup a zhotovili si paradajkový šalát.

 

V stredu 2.10. 019 sa uskutočnilo ďalšie z plánovaných stretnutí a deti tentokrát spoznávali papriku a jej druhy. Dozvedeli sa odkiaľ k nám prišla aj to ako vyzerá a ako chutná.  Spoznávali aký má prínos  a účinky na naše zdravie. Samé si papriku umyli, krájali a zhotovili chuťovky s maslom a paprikou. Ochutnali kápiu aj zelenú papriku a  natreli  si rožok s paprikovou pomazánkou. Mali záujem ochutnať kapustovo-paprikový šalát. Deti majú príjemné zážitky a zároveň sa učia jesť zeleninu. Popoludní si vyfarbili obrázok a zopakovali riekanku o paprike.

Fotky:

Pokračujeme v projekte „Zeleninkové šialenstvo“ -MŠ-C / Google Photos

Pokračujeme v projekte „Zeleninkové šialenstvo“ / Google Photos

 

Pokračujeme v projekte „Zeleninkové šialenstvo“