Púť na Mariánsku horu pri Levoči

Záver mesiaca jún patrí už tradične spoločným chvíľam, ktoré radi trávime na výletoch a púťach. Aj my žiaci, rodičia, starí rodičia a učitelia sme 21.6.2019 ráno nastúpili do 3 autobusov a zamierili na Mariánsku horu pri Levoči. V tomto krásnom prostredí sme sa  zúčastnili svätej omše, na ktorúprijali pozvanie aj žiaci zo Súkromnej spojenej školy, Vodárenská 3, Prešov a Špeciálnej základnej školy, Fraňa Kráľa 3, Levoča. Takto sme sa spoločne poďakovali za uplynulé dni vrcholiaceho školského roka a vyprosili milosti na začínajúce sa   prázdniny. Následne naša cesta smerovala do malebnej dedinky Spišský Hrhov, kde sme navštívili Interaktívne múzeum hudobných nástrojov. V budove niekdajšej sýpky sme obdivovali hudobné nástroje z minulosti, vypočuli sme si ich tóny, ba i vyskúšali na nich hrať. Cestou domov sme sa zastavili na vychýrenom Spišskom salaši, kde sme uhasili hlad chutným obedom. Po bezpečnom návrate domov nám zostali krásne spomienky na spoločné chvíle a odmenou pre organizátorky – ZRPŠ boli úprimné slová vďaky zúčastnených spolupútnikov.

Fotky: https://photos.app.goo.gl/VwfT53yZaPsFy6if9

Plagát z akcie

Napísali o nás….

Len dva týždne pred veľkou levočskou púťou zavítali 21. júna na Mariánsku horu v istom zmysle mimoriadni pútnici – žiaci, pedagógovia a rodičia zo škôl, ktoré sa….

https://www.katolickenoviny.sk/spravodajstvo/category/domace/article/nepocujuci-putovali-na-mariansku-horu.xhtml

Tradičné stretnutie na Mariánskej hore v Levoči