Hlavným cieľom tohoto projektu je príprava – školských asistentiek zubnej starostlivosti (ŠAZS).
ŠAZS  vykonáva výchovu k ústnemu zdraviu u detí v predškolských zariadeniach, u detí základných  škôl a ústavov formou opakovaných cvičení, 6 krát v jednom školskom roku v jednej triede. Cieľom cvičení je viesť deti k  správnej starostlivosti o zuby a ďasná a tak postupne prispieť k zníženiu kazivosti na Slovensku. To je možné len na základe poznania príčiny vzniku ochorenia a vlastnou zodpovednosťou. To je náplňou cieľa tohto projektu.

Tento projekt sa nám podarilo realizovať aj na našej škole. Žiaci sa mohli naučiť, ako sa správne starať o svoje zuby a na ukážkach si aj prakticky si vyskúšať novinky v oblasti dentálnej hygieny.

Fotky: https://photos.app.goo.gl/CcYtjNPghA2YQEnY2

Zdravý úsmev