V stredu 31.mája 2017 sme sa s našimi sluchovo postihnutými žiakmi opäť po roku stretli s veľmi zaujímavou hudobnou formáciou Musica medica – Všetko sa nás dotýka. Ich spirituálna hudba v nás všetkých nechala hlboké , krásne pocity. Počas troch piesni sa mohli žiaci vcítiť do vibrácií hudby cez  hmatové vnemy, vnímať ich na celom tele. Počas workshopu sme si všetci prakticky mohli sami vyskúšať hru na hudobných nástrojoch, ktoré boli zvláštne tvarom, materiálom a zvukom. Mohli sme si zahrať na Woodpacku vyrobeného z exotického dreva Lapacho , zvuk gongu nám rozochvel celé telo. Tibetské spievajúce misky nám ukázali , ako môže zvuk dať do pohybu vodu. Elektrická gitara, ladička, ramový bubon v súlade s magickým hrdelným spevom pôvodom z Mongolska nám priniesli nezabudnuteľné zážitky za ktoré ĎAKUJEME.

Fotky: https://goo.gl/photos/YoZR35NeaenmRqFg7

Musica medica – „Všetko sa nás dotýka“