Stretli sme sa na autobusovej stanici ráno o ôsmej, aby sme mohli ísť spoločne na výlet do Lačnovského kaňona. Prechodom cez Lačnovský kaňon sme sa dostali na miesto ktoré sa označuje za geologickú zaujímavosť z dôvodu že tu nefunguje správne gravitácia. Je to gravitačná anomália. Autá ale aj kotúľajúce sa predmety idú hore kopcom.

Pred obedom sme sa dostali k jaskyni ale cestou sme už boli hladní tak sme si opiekli klobásy a špekáčky ktoré, sme si priniesli z domu. Okolo dvanástej nás už čakal ujo Košč (miestny správca jaskyne) v jaskyni,ktorý nám ukázal, čo za jaskyňu majú v tom krásnom regióne. Ďalej nám prezradil že v tomto travertínovom podloží sa nachádza niekoľko ďalších desiatok jaskýň a prasklín, ktoré sú ale pre verejnosť neprístupné z dôvodu znehodnotenia kvapľovej výzdoby.
Po prehliadke sme sa cestou presunuli aj na hrad Lipovce, ktorý je veľmi zarastený a málo prístupný.
Výlet deviatakov do Lačnovskeho Kaňona a jaskyne Zlá Diera